Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Zasady działania ogrzewania podłogowego
Ogrzewanie podłogowe może być stosowane jako ogrzewanie główne oraz ogrzewanie dodatkowe. Możliwe jest wykonanie instalacji ogrzewania podłogowego jedynie w niektórych pomieszczeniach np. łazience, co pozwala zwiększyć komfort termiczny oraz zaoszczędzić cenną przestrzeń, a także poprawić funkcjonalność pomieszczenia. W jaki sposób działa ogrzewanie podłogowe? Co warto wiedzieć na jego temat? Wyjaśniamy.
Rodzaje ogrzewania podłogowego
Wyróżniamy kilka rodzajów ogrzewania podłogowego. Możemy zdecydować się na ogrzewanie podłogowe wodne oraz ogrzewanie podłogowe elektryczne. W drugim przypadku mamy do dyspozycji tradycyjne i nowoczesne rozwiązania. Nowoczesnym, energooszczędnym i przyjaznym środowisku rodzajem ogrzewania podłogowego jest ogrzewanie na podczerwień. Ogrzewanie na podczerwień powstaje z wykorzystaniem folii i modułów grzewczych, które mogą być zasilane prądem produkowanym dzięki fotowoltaice. Wśród wszystkich rodzajów ogrzewania podłogowego ogrzewanie na podczerwień ma najwięcej zalet, bo łączy w sobie niskie koszty użytkowania i wysoką wydajność, a także brak negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Najwyższej jakości folie i moduły grzewcze na podczerwień, a także promienniki podczerwieni oferuje np. firma Soleo Heat.
Przeczytaj również: Ogrzewanie podłogowe – jak działa i jakie są jego zalety?
Jak działa ogrzewanie podłogowe?
Ogrzewanie podłogowe pozwala na podgrzewanie materiałów, którymi została ona wykończona, dzięki czemu możemy cieszyć się efektem ciepłej podłogi oraz komfortem termicznym w pomieszczeniach. Rozwiązanie to pozwala na uniknięcie strat cennej energii cieplnej, a także znacząco wpływa na funkcjonalność pomieszczeń, pozwalając zaoszczędzić miejsce i zwiększając możliwości aranżacji, bo w pomieszczeniach nie musimy montować tradycyjnych grzejników. W przypadku ogrzewania wodnego pod podłogą prowadzone są rury grzejne, którymi płynie podgrzewana woda.
Przeczytaj również: W jakim miejscu najlepiej zamontować termostaty do ogrzewania podłogowego?
Ogrzewanie podłogowe na podczerwień powstaje z wykorzystaniem mat, folii i modułów grzejnych, które dobierane są pod względem mocy do metrażu pomieszczenia. Nowoczesne moduły grzewcze oraz folie grzewcze grzeją całą swoją powierzchnią, dzięki czemu ciepło jest rozprowadzane równomiernie. W przypadku mat grzewczych za wytwarzanie ciepła odpowiadają umieszczone na specjalnej siatce przewody.
Przeczytaj również: Sposoby podłączeń centralnego ogrzewania w domu
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana