Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Właściwości i zastosowanie masy naprawczej do ścian
Zgodnie z dzisiejszymi standardami dotyczącymi prac remontowych i budowlanych, przygotowane pod malowanie ściany powinny być w pełni gładkie, pozbawione rys i ubytków. Niestety niekiedy zdarza się, że pojawią się na nich szpecące niedoskonałości, które wymagają działań naprawczych. Aby przeprowadzić je szybko, a przede wszystkim estetycznie, stosuje się specjalne masy naprawcze. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie właściwości i zastosowanie ma masa naprawcza do ścian.
Do czego służą masy naprawcze?
Na rynku istnieje duży wybór zapraw naprawczych. Wszystkie z nich, jak sama nazwa wskazuje służą do naprawiania ubytków i szczelin, które pojawiają się w różnorodnych materiałach - w gipsie, cemencie, betonie, cegłach, kamieniach czy drewnie.
Dużą grupę stanowią wśród nich masy naprawcze do ścian - wyjaśnia przedstawiciel sklepu budowlanego Arsen24. W zależności od rodzaju mogą mieć postać proszku przeznaczonego do rozrobienia z wodą lub też występować w formie gotowej do użytku. Na ogół charakteryzują się elastycznością, dzięki czemu zapewniają nie tylko dobre wypełnienie szczelin, ale także tworzą trwałe połączenie odporne na dalsze pękanie. Ponadto dobre produkty tego typu cechuje dobra przyczepnością do ścian i łatwa obróbka.
Jak wybrać masę naprawczą do ścian?
Aby masa naprawcza do ścian spełniła nasze oczekiwania, warto wiedzieć, na jakie czynniki należy zwrócić uwagę przy jej wyborze. Z pewnością należą do nich:
- czas wiązania - parametr ten określa czas twardnienia masy. Jeśli zależy nam na szybkim efekcie, mamy do uzupełnianie niewielkie ubytki, a do tego wprawę w tego typu pracach, możemy zdecydować się na masę o krótszym czasie wiązania. Jeśli zaś przewidujemy, że naprawa będzie przebiegała wolniej, lepiej zdecydować się na dłuższy czas wiązania, pozwoli on bowiem wyeliminować wszystkie rysy,
- dopasowanie do podłoża - aby masa naprawcza dobrze spełniła swoją funkcje, musi być dopasowana do rodzaju podłoża. Z tego powodu przed zakupem warto zapoznać się ze specyfikację techniczną, aby mieć pewność, że będzie pasowała do powłok, na jakich ma być stosowana,
- zużycie - zużycie mas naprawczych do ścian jest dość wysokie. Na ogół kilogram - półtora kilograma masy przypada na jeden metr kwadratowy powierzchni przy nakładaniu warstwy o o grubości 1 mm. Kupując masę, powinniśmy więc określić, jaka ilość będzie potrzebna do planowanych prac.
Masa naprawcza do ścian do produkt, dzięki któremu można wyeliminować wszelkie rysy, szczeliny i nierówności. Aby mieć pewność, że właściwie spełni ona swoje funkcje i zapewni trwały efekt na lata, warto zaopatrzyć się w nią w sprawdzonych sklepach budowlanych, które dbają o najwyższą jakość produktów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana