Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Umieszczenie wanny w narożu - kiedy to dobre rozwiązanie?
Wanny do zabudowy są bardzo klasyczne i uniwersalne. Optymalnie wypełniają przestrzeń łazienki i wyglądają efektownie, szczególnie jeżeli są zabudowane komponującymi się z wystrojem łazienki płytkami. Są one praktyczne i mogą prezentować się równie estetycznie, co wanny wolnostojące. Mnogość rozmiarów, kształtów i sposobów montażu wanien sprawia, że możesz je dowolnie zaaranżować i dopasować do stylu swojej łazienki. Gdzie jednak sprawdzi się wanna narożna?
Czym charakteryzują się wanny narożne?
Wanny narożne przeznaczone są do montażu w rogach łazienki. Cieszą się dużą popularnością i są coraz częściej wybierane podczas urządzania łazienki. Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz modeli, które różnią się od siebie wielkością, kształtem czy stylistyką. Każda z nich wyróżnia się funkcjonalnością i walorami estetycznymi.
Przeczytaj również: 5 powodów, dla których warto wybrać płytki wielkoformatowe na ścianę w łazience
Najczęściej wybierane się wanny narożne prostokątne oraz trójkątne, czyli takie, których dwa krótsze boki tworzą kąt prosty. Wybierając wannę narożną do swojej łazienki, warto zwrócić uwagę na proporcje pomiędzy jej bokami. Jeżeli są równe, to mowa o wannie narożnej symetrycznej. Z kolei, jeśli różnią się długością, wówczas mamy do czynienia z wanną narożną asymetryczną.
Wśród wanien narożnych najczęściej możesz spotkać modele wykonane z akrylu, który jest ciepły i przyjemny w dotyku oraz odporny na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Cechuje się także właściwościami antybakteryjnymi, a do tego łatwo jest utrzymać powierzchnię akrylową w czystości.
Gdzie znajdują zastosowanie wanny narożne?
Wanna narożna świetnie sprawdzi się zarówno w dużej, jak i w małej łazience, w której liczy się każdy centymetr. Jej specyficzny kształt sprawia, że zajmuje mniej miejsca niż tradycyjna wanna do zabudowy czy wanna wolnostojąca. Wkomponowana w rogu łazienki pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń, a jej opływowy kształt z pewnością nie przytłoczy pomieszczenia.
Wanny narożne doskonale sprawdzą się zarówno w połączeniu z nowoczesnymi stylami, jak i klasycznymi aranżacjami łazienek. W przypadku małego metrażu polecamy opływowe wanny asymetryczne, które są bardziej ustawne i zajmują mniej miejsca
– dowiadujemy się w rozmowie z pracownikiem salonu łazienek Eskale.
Obudowę wanny narożnej należy wykończyć. Do tego celu często wykorzystuje się płytki, współgrające z aranżacją łazienki. Pamiętaj jednak, że większe płytki nie sprawdzą się w przypadku bardziej opływowego kształtu wanny, dlatego poleca się używanie mniejszych kafelek, które będą łatwiejsze do położenia.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana