Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Narzędzia ręczne niezbędne przy robotach budowlano-remontowych
Roboty budowlano-remontowe oznaczają konieczność zajęcia się różnymi zadaniami od wyburzeń i rozbiórek przez murowanie, przygotowanie wylewek czy tynkowanie aż po prace instalacyjno-montażowe, a więc układanie rur wodno-kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania, a nierzadko również rozprowadzanie instalacji elektrycznych. Choć wiele z nich można realizować, używając wydajnych elektronarzędzi, to część będzie wymagała narzędzi ręcznych.
Z jakich narzędzi korzysta się najczęściej przy budowach i remontach?
Podstawowy ekwipunek w czasie budowy lub remontu, jeżeli chodzi o narzędzia ręczne to piły pozwalające na cięcie drewna, metalu lub tworzywa sztucznego i ceramiki budowlanej, a także młotki – choćby murarskie, z końcówkami gumowymi do układania kafelków, ciesielskie i stolarskie oraz uniwersalne ślusarskie. Przy pracach hydraulicznych ciężko byłoby obejść się bez kluczy do rur – szczypiec, kleszczy i kluczy nastawnych, a niekiedy także kluczy płaskich. Potrzebne będą również takie akcesoria jak wkrętaki z rozmaitymi końcówkami – płaskimi, krzyżowymi czy typu torx. Przydatne będą przecinaki do materiałów budowlanych. Jeżeli konieczne okaże się wykonywanie robót przy instalacjach elektrycznych, niezbędne będą szczypce i wkrętaki ze specjalną izolacją, gwarantującą bezpieczeństwo do 1 kV. Nie można też zapominać o akcesoriach potrzebnych przy układaniu tynków i stosowaniu zapraw – pacach, kielniach i wszelkiego typu piórach.
Wykonywanie prac remontowo-budowlanych to jednak nie tylko używanie typowego przy takich zastosowaniach sprzętu, ale również korzystanie z rozwiązań charakterystycznych dla robót elektroinstalacyjnych i mechanicznych. Znakomitym wyborem będą w takich przypadkach narzędzia ręczne Jonnesway, które wyróżniają się znakomitą jakością, świetną wytrzymałością i ergonomią oraz przystępną w stosunku do swych możliwości ceną.
Jak wygląda oferta narzędzi ręcznych Jonnesway?
Narzędzia ręczne Jonnesway, które są dostępne m.in. w hurtowni Metalex, obejmują szeroki asortyment wyrobów przydatnych przy pracach warsztatowych, hydraulicznych i elektrycznych. Wśród nich można znaleźć różne rodzaje kluczy – płaskie, płasko-oczkowe, oczkowe, nasadowe, nasadowo-przegubowe oraz sztorcowe, jak również grzechotki do nasadek. Dostępne są szczypce – kombinerki, morsy oraz szczypce do cięcia. Firma produkuje też wiele rodzajów wkrętaków – np. płaskie, ampulowe, Philips, Pozidriv, Torx – a także przecinaki i młotki. Wśród typowych narzędzi ręcznych znajdziemy też rozmaite bity oraz sprzęt typowo warsztatowy, w tym narzędzia specjalistyczne do obsługi silników, łożysk i konkretnych podzespołów mechanicznych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana