Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Koszty izolacji poddasza pianką PUR. Z jakim wydatkiem się liczyć?
Izolacja poddasza pianką PUR to najszybszy sposób na ocieplenie. Pianka poliuretanowa nakładana jest metodą natrysku, co gwarantuje szczelne wypełnienie wszelkich szczelin i stanowi o przewadze tej metody nad innymi materiałami ociepleniowymi, na przykład wełną mineralną. Pianka to lekki materiał, który nie absorbuje wody i nie generuje dużego obciążenia konstrukcji. Szybko się ją nakłada, co pozostaje nie bez znaczenia dla kosztów robocizny.
Dlaczego piana PUR?
Na poddaszach najczęściej stosuje się pianę otwartokomórkową, która nieco przypomina strukturę gąbki. Jest lekka i elastyczna oraz odporna na naprężenia. Doskonale sprawdza się jako alternatywa dla wełny lub celulozy. Natrysk pianki PUR pozwala na dokładną dystrybucję materiału po wszystkich zakamarkach poddasza, dzięki czemu możliwe jest stworzenie szczelnej powłoki, co jest nieosiągalne dla innych materiałów ociepleniowych. Jednolita warstwa wyklucza występowanie mostków termicznych, a to oznacza mniejsze straty ciepła. Ponadto pianka jest paroprzepuszczalna.
Wykonawcą izolacji z pianki jest TOP PUR z Jedliny-Zdroju. Pianę poliuretanową można nakładać zarówno w starszych budynkach, jak i w nowopowstających domach w stanie surowym. Cena usługi zależna jest w znacznej mierze od grubości natrysku, a więc ilości potrzebnego materiału.
Co wpływa na cenę ocieplenia poddasza pianą PUR?
Warstwa ocieplenia pianą PUR może wynosić od 15 do 25 cm, przy czym jest to parametr uzależniony od konstrukcji dachu, a optymalne właściwości aplikowanej warstwy powinien określić specjalista. Warto jednak wiedzieć, że im grubsza warstwa będzie potrzebna, tym więcej materiału zostanie zużyte, a więc cena usługi będzie droższa. Kolejna kwestia to powierzchnia stropu – cena ocieplenie piana PUR przeliczana jest w metrach kwadratowych.
Fachowcy ze wspomnianej firmy TOP PUR wykonują ocieplenie poddasza pianką we Wrocławiu i okolicach. Metoda natrysku oznacza możliwość szybkiej realizacji prac, a to wiąże się z niższymi koszty robocizny w porównaniu do innych sposobów ocieplania. Na koszty wykonania izolacji wpływają ceny materiałów i czas pracy, który zależny jest od powierzchni stropu. W przypadku materiałów inwestorzy mogą rozliczać się za beczkę lub zużyte kilogramy.
Na koszty wykonania izolacji pianą PUR może także wpływać jakość zastosowanych surowców – na rynku dostępnych jest bowiem kilka rodzajów pian. Sięgniecie po materiał gorszej klasy, może jednak oznaczać niższą trwałość i gorsze właściwości izolacyjne.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana