Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Kontenery jako praktyczny sposób na budowę szatni

Spis treści
Kontenery szatniowe sprawdzą się w miejscach bez stałego dostępu do zaplecza sanitarnego — można się w nich przebrać i przygotować do pracy. Kontenery często spotykane są na placach budów i w okolicach stadionów lokalnych klubów sportowych, gdzie rozgrywane są zawody niższej rangi. W mobilnej szatni można się przebrać i odświeżyć po treningu.
Zalety kontenerów z szatnią
Kontenery szatniowe to doskonałe uzupełnienie kwater pracowniczych lub socjalnych. Występują w różnych wielkościach, a więc można je idealnie dopasować do konkretnych potrzeb. Jest to dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy w użytkowanym obiekcie nie ma wystarczającej przestrzeni, którą można by było przeznaczyć na szatnię. Czas produkcji kontenera jest bardzo krótki, a koszt jego posadowienia jest zdecydowanie niższy w porównaniu do budowy metodami tradycyjnymi. Kontenery można dostawić do głównego budynku, tak aby było z nim bezpośrednie połączenie lub wewnątrz dużej hali.
Przestrzeń w środku kontenerów można zaaranżować zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem, a możliwość rozbudowy i szybkiej modyfikacji wnętrza jest kluczowa w przypadku zatrudnienia większej liczby pracowników. Producent kontenerów modułowych NOVIKONT każdy kontener wyposaża w szafki i ławki oraz natryski. Możliwe jest także zamontowanie oświetlenia i wentylacji elektrycznej z czujnikiem ruchu.
Szatnia z kontenerów a wymogi BHP
Wydzielenie pomieszczeń higieniczno-sanitarnych dla pracowników jest jednym z obowiązków spoczywających na barkach pracodawcy. Zgodnie z przepisami, kontenery szatniowe muszą być wyposażone w wentylację, a wysokość pomieszczeń nie może być mniejsza niż 2,5 metra. Ściany i posadzki wykańcza się w taki sposób, aby możliwe było bezpieczne i higieniczne korzystanie z pomieszczeń. Montuje się posadzki antypoślizgowe, a ściany zwykle pokrywa się materiałem zmywalnym odpornym na działanie wilgoci.
Rodzaje szatni kontenerowych
Z kontenerów mogą powstawać szatnie na odzież własną, roboczą i ochroną, przy czym wyróżnia się szatnie podstawowe i przepustowe. Szatnie odzieży własnej buduje się wtedy, gdy ze względów sanitarnych ubranie cywilne pracownika nie może stykać się z odzieżą roboczą lub środkami ochrony indywidualnej. Przy niewielkim stopniu zabrudzeń montuje się zwykle szatnie podstawowe, gdzie przypada około pół metra powierzchni na każdego pracownika. Szatnie przepustowe projektuje się wtedy, gdy pracownicy mają kontakt z substancjami szkodliwymi, toksycznymi, trującymi i promieniotwórczymi oraz gdy pracują w dużym zapyleniu i wilgoci. Szatnie przepustowe składają się z szatni czystej i szatni brudnej — obydwa pomieszczenia oddzielone są zespołem sanitarnym z natryskami.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana