Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jakie obowiązki ma portier?
Większości z nas zawód portiera kojarzy się z branżą hotelarską, czyli wydawaniem kluczy, przyjmowaniem bagażu i udzielaniem informacji zainteresowanym. Jednak portier ma o wiele więcej obowiązków, np. ochronę mienia. Można go spotkać nie tylko w hotelu, ale także w szpitalu, urzędzie czy w biurowcu. Jest on pierwszą i ostatnią osobą, jaką widzą pracownicy lub goście po wejściu i wyjściu z budynku. Sprawdź, co należy do obowiązków portiera!
Zakres obowiązków portiera
Zawód portiera to nie tylko kontrolowanie ruchu, otwieranie i zamykanie bramy wjazdowej, udzielanie potrzebnych informacji i wydawanie kluczy do pokojów, biur, sal, łazienek czy innych pomieszczeń. Portier nadzoruje również nad całym zabezpieczeniem budynku i jego wyposażeniem. Zapobiega kradzieżom i niszczeniu mienia, zabezpiecza budynek przed wejściem osób nieupoważnionych (prowadzi rejestr osób) oraz interweniuje w sytuacji, w której zauważy, że dana osoba narusza prawo i porządek.
Do obowiązków portiera należy również zgłaszanie usterek zaistniałych w obiekcie, a także ochrona mienia i osób z pomocą monitoringu wizyjnego czy systematycznych obchodów. Portier wykonuje swoją pracę w portierni, która mieści się zazwyczaj przy samym wejściu do budynku.
Dlaczego warto zdecydować się na usługi portiera?
W Polsce zainteresowanie ochroną fizyczną stale rośnie, z uwagi na coraz większy odsetek przestępczości. Ludzie chcą chronić zarówno siebie, bliskich, jak i swoje mienie. Bardzo często same instalacje alarmowe nie wystarczają, gdyż doświadczony złodziej będzie wiedział, jak je obejść. Warto dodatkowo zainwestować w monitoring oraz pracownika agencji ochrony czy portiera, który zapewni wszystkim osobom przebywającym w budynku bezpieczeństwo i komfort.
Jak zauważa ekspert z firmy STEKOP, która świadczy pełen pakiet usług w zakresie ochrony osób i mienia: Z uwagi na fakt, że pracownicy ochrony są stale obecni w miejscu pracy, mogą bardzo szybko reagować na groźne i niepokojące sytuacje. Mają oni możliwość szybkiej reakcji na zagrożenie, co jest dużą zaletą.
Co więcej, obecność pracowników ochrony zniechęca do popełniania wykroczeń i przestępstw, co zwiększa poziom bezpieczeństwa na danym terenie. Warto pamiętać, ze obowiązki portiera są w większości uzależnione od jego miejsca pracy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana