Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak zrobić remont łazienki i nie stracić głowy?
Remont łazienki to często najbardziej newralgiczny moment renowacji mieszkania. Złożona operacja pochłania dużo czasu i wiąże się z wieloma komplikacjami. Odłączenie dopływu wody, kafelkowanie i szereg innych, skomplikowanych dla laików, czynności. W tym tekście postaramy się oswoić cię z wizją odświeżenia wyglądu łazienki, przedstawiając kilka kluczowych rad.
Od czego zacząć remont łazienki
Wszyscy wiemy, z czym łączą się remonty. Kurz, brud, szał zakupów w sklepach budowlanych i ciągły nadzór. Renowacja łazienki to ciężki okres dla każdego z nas. Aby nie stracić głowy w kilkudniowym rozgardiaszu, który sobie zgotujemy, najważniejsze jest dobrze zaplanować działania.
Przeczytaj również: Jaki klej zastosować do płytek w łazience?
Przemyśl dokładnie, czego potrzebujesz. Dokonaj pomiarów i rozważ, w jaki sposób rozstawisz urządzenia sanitarne. Ma być przede wszystkim wygodnie dla ciebie. Pamiętaj, że remont małej łazienki w bloku to równie duże przedsięwzięcie jak tych o większych powierzchniach. Dokładne planuj swoje posunięcia, bo od tego zależeć będzie atmosfera, w której spędzisz kilka następnych dni.
Remont łazienki zacznij od płytek
Pierwszym krokiem powinien być wybór płytek. W ostatnich latach coraz częściej spotykamy się z łazienkami bez płytek ceramicznych lub z położonymi tylko do wysokości ściany. Możesz zdecydować się, położyć je tylko w wystawionych na wilgoć miejscach. Jeśli wybierzesz ostatni wariant, pamiętaj o zakupie farb odpowiednich do łazienki.
Zwróć uwagę na to, czy płytki, które sobie upatrzyłeś, nadają się do zabudowania tego typu powierzchni. Ze względu na swoją specyfikę jedne kafelki kładzie się na ściany i sufit, inne na podłogę.
Armatura, bateria, oświetlenie i meble
W przypadku doboru armatury, baterii i oświetlenia najważniejsza jest ich wielkość. Dopasuj do siebie komponenty, tak byś mógł dogodnie z nich korzystać. Chodzi przede wszystkim o rozmiar wanny i umywalki. Następnie zajmij się meblami. Jeśli nie znajdziesz interesujących cię w salonach, zastanów się nad zamówieniem ich na wymiar. Oczywiście, będzie się to wiązać z dodatkowym czasem na ich wykonanie.
Pamiętaj, by starać się zachować spójność estetyczną. Oczywiście, wraz ze wzrostem walorów wizualnych rosną ceny. Jesteśmy jednak przekonani, że da się, remontując łazienkę zachować spójność wyglądu poszczególnych elementów wnętrza, nie fundując naszemu portfelowi zawału.
Ogrzewanie podłogowe
Jeśli doszedłeś do tego momentu, oznacza to, że proces planowania remontu mieszkania zbliża się ku końcowi. Teraz możesz pomyśleć nad przyjemnymi dodatkami. Jednym z nich niewątpliwie jest ogrzewanie podłogowe. Decydując się na nie, pamiętaj o wpływie, jaki temperatura wywiera na płytki. Dlatego jeszcze raz pochyl się nad ich wyborem i przedyskutuj temat ze specjalistą.
Ile kosztuje remont łazienki?
Koszty remontu łazienki to oczywiście sprawa mocno zależna od stanu, w jakim pomieszczenie znajduje się przed renowacją. W przypadku tzw. robocizny pod uwagę musisz wziąć:
- koszty prac przygotowawczych (skuwanie płytek, wylewka, gruntowanie ścian)
- koszty prac wykończeniowych (układanie glazury, gresu, malowanie)
- koszty białego montażu (umywalki, wanny, kabiny prysznicowej etc.)
Ich cena, w zdecydowanej większości przypadków, zależna będzie od powierzchni kwadratowej. Planując remont łazienki, starannie przelicz powierzchnię, jaką będziesz chciał zagospodarować w dany sposób. Dobierz zaufaną ekipę lub polecaną przez znajomych. Jeśli sporządzisz dokładny kosztorys, będziesz mógł rozkoszować się względnym spokojem przez najbliższe dni.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana