Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak efektywnie kruszyć gruz?
Recykling gruzu budowlanego jest coraz częściej stosowaną praktyką. Wiąże się on ze znacznym zmniejszeniem zanieczyszczenia środowiska oraz uzyskaniem wymiernych korzyści przez firmy budowlane. Odpowiednio przeprowadzona utylizacja gruzu, który następnie służy np. do podbudowy fundamentu nowego budynku, zmniejsza koszty inwestycji. Dowiedz się, jakie jeszcze są korzyści z odzyskania tego surowca i jak się go pozyskuje!
Jak przebiega proces kruszenie gruzu?
Kruszenie gruzu pozwala na korzystne zagospodarowanie tego materiału. Proces ten jest realizowany przez profesjonalne firmy, które wcześniej muszą spełnić wiele wymagań i pozyskać specjalne certyfikaty. Swoje działania muszą ponadto oprzeć na odpowiednich przepisach prawnych, dotyczących składowania oraz transportu odpadów.
Kruszenie gruzu wymaga zastosowania specjalnej maszyny, kruszarki. Musi być ona obsługiwana przez wykwalifikowanego operatora. Ma ona własne zasilenia, dzięki czemu jest niezależna od połączenia sieciowego. Może dzięki temu pracować w miejscu powstania odpadów. W trakcie rozdrabniania kruszywa można je również dzielić na poszczególne frakcje różniące się rozmiarem.
Kruszarki są wyposażone w tzw. magnetyzer, którego zadaniem jest usunięcie metalowych części z odpadów. Dodatkowo ma specjalne elementy zabezpieczające przed przeciążeniem, a także precyzyjnie działający zespół części kruszących i zespół napędowo-transmisyjny. Rozważając możliwość kruszenia gruzu warto zwrócić uwagę na rodzaje kruszarek. Wyróżnia się wśród nich:
kruszarki stożkowe,
kruszarki szczękowe,
kruszarki udarowe,
kruszarki walcowe.
Maszyny te znajdują zastosowanie przy rozbiórkach, wyburzeniach budynków i obiektów inżynieryjnych.
Korzyści z recyklingu gruzu
Bez względu na zastosowaną metodę, efektem przeprowadzonych prac jest dokładnie rozdrobniony gruz. Staje się on surowcem, który można wykorzystać do robót budowlanych. Jak wskazują specjaliści firmy eM-Tech, doskonale nadaje się on np. do budowy parkingów, dróg i fundamentów budynków. Zastępuje on żwir, dzięki czemu może być stosowany jako podbudowa chodników, a także warstwa odsączająca i mrozoochronna w przypadku podsypki drogowej.
Odzyskanie gruzu zmniejsza zużycie surowców naturalnych oraz koszty transportu, oraz składowania. Przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego, zmniejszenia emisji hałasu i pyłu. Znacząco obniża ilość odpadów niezagospodarowanych. To doskonały sposób na przeprowadzenie rozbiórki w centrum miasta. Dzięki efektywnemu kruszeniu gruzu można również odzyskać inne, cenne surowce, takie jak np. stal.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana