Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak dobrać odpowiednią stację uzdatniania wody?
Woda, jako doskonały rozpuszczalnik, zawiera wiele różnych substancji. Wśród nich znajdują się elementy dobroczynne dla zdrowia i niezbędne dla życia, ale również takie, które szkodzą człowiekowi, zwierzętom i roślinom. Mowa np. o pestycydach, związkach chloru, azotanach, mikroorganizmach. By poprawić jakość wody, warto rozważyć instalację stacji uzdatniania wody, która doskonale sobie z nimi radzi. Jak wybrać optymalne rozwiązanie? Sprawdź!
Rodzaje stacji uzdatniania wody
Proces wyboru stacji uzdatniania wody powinien uwzględniać wiele istotnych czynników. Oferta rynkowa jest szeroka i obejmuje przede wszystkim:
filtry kuchenne,
filtry mechaniczne,
zmiękczacze wody,
odżelaziacze i odmanganiacze,
stacje wielofunkcyjne.
Filtry kuchenne montowane są pod zlewozmywakami, na ogół jako systemy składające się z co najmniej kilku elementów. Umożliwiają one indywidualne dopasowanie jakości wody do własnych potrzeb. Z kolei filtry mechaniczne są niejako samodzielnym sposobem na oczyszczenie wody lub wstępnym etapem, przed stacją właściwą. Mają za zadanie zatrzymać cząsteczki mechaniczne, takie jak muł, piasek czy rdza.
Przeczytaj również: Jak prawidłowo korzystać ze stacji uzdatniania wody?
Zmiękczacze wody to centralne urządzenia, które mają za zadanie redukowanie stopnia twardości wody. Na własne potrzeby można zainstalować duże, kompaktowe zmiękczacze, które cechują się dużą wydajnością. Odżelaziacze i odmanganiacze są wykorzystywane w przypadku korzystania z własnego ujęcia wody. Redukują wysokie stężenie manganu i żelaza, niekorzystnego dla zdrowia.
Kompaktowym rozwiązaniem jest wielofunkcyjna stacja uzdatniania wody, która przeznaczona jest przede wszystkim dla właścicieli własnych ujęć. Pozwala ona na uzdatnienie wody i usunięcie z niej głównie: żelaza, manganu, jonów amonowych, związków organicznych oraz na zmiękczenie wody.
Jak dokonać wyboru najlepszego rozwiązania?
Użytkownik własnego ujęcia wody powinien przede wszystkim przeprowadzić analizę wody oraz warunków panujących w gospodarstwie domowym. Jak wskazują specjaliści firmy Delta, może być konieczne zastosowanie więcej niż jednego urządzenia. Szczególne znaczenie mają tu wyniki badania jakości wody, które wskażą, jakie model będzie optymalny.
W przypadku wody wodociągowej na ogół stosuje się proste rozwiązania, wybierane spośród najpopularniejszych stacji. Na ogół największym problemem jest tu twardość wody, która występuje niemal w całej Polsce. Stacja będzie zatem miała głównie za zadanie usunąć jony odpowiedzialne za powstawanie nieestetycznych osadów na sprzętach domowych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana