Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak dobrać oczyszczalnię ścieków dla małej działki?
W przydomowe oczyszczalnie ścieków inwestuje coraz więcej osób – nic dziwnego, są to bowiem innowacyjne urządzenia, które w niezwykle skuteczny i efektywny sposób utylizują nieczystości. Ich dobór nie może być jednak przypadkowy, a uzależniony jest od wielu czynników, w tym także od wielkości działki. W artykule podpowiadamy, jak dobrać oczyszczalnię ścieków do terenu o małej powierzchni.
Dlaczego warto zdecydować się na przydomową oczyszczalnię ścieków?
Można śmiało stwierdzić, że przydomowe oczyszczalnie ścieków powoli zastępują tradycyjne szamba. Fakt ten wynika z wielu zalet tych urządzeń, wśród których wymienia się m.in. wygodną, niemal bezobsługową eksploatację, niskie koszty użytkowania czy przyjazność środowisku.
Przeczytaj również: Co musisz wiedzieć o biologicznych oczyszczalniach ścieków?
Przydomowe oczyszczalnie ścieków nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu i nie wymagają regularnego opróżniania zbiornika, tak jak w przypadku szamba. Ich użytkowanie ogranicza się do okresowego wywozu osadu oraz do stosowania biopreparatów, które wspomagają rozwój bakterii odpowiedzialnych za procesy zachodzące w urządzeniu.
Przeczytaj również: Jak wybrać miejsce na montaż przydomowej oczyszczalni ścieków?
Inwestycja w przydomową oczyszczalnię ścieków wymaga sporego nakładu finansowego, jednak wszystkie koszty zwracają się w przeciągu kilku lat – wynika to przede wszystkim z wyjątkowo niskich kosztów obsługi urządzeń – dodaje ekspert z firmy EKO-BIO Oczyszczalnie.
Należy pamiętać, że oczyszczalnia powinna być dobrze dobrana do specyfikacji działki, inaczej może pogorszyć się jej wydajność i funkcjonalność.
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru oczyszczalni na małą działkę?
Choć zamontowanie przydomowej oczyszczalni ścieków na małej działce może wydawać się trudne, w praktyce nie jest to wcale ciężkie do zrealizowania. Wyróżnić można dwa rodzaje oczyszczalni: drenażowe i biologiczne. Pierwsze z nich, ze względu na konstrukcję rozległych systemów drenaży rozsączających, wymagają dużej powierzchni montażu, a także niskiego poziomu wód gruntowych.
Przeczytaj również: Dlaczego warto skorzystać z oferty sprzedaży przydomowej oczyszczalni ścieków?
Na małej działce idealnie sprawdzi się więc biologiczna oczyszczalnia ścieków, której działanie opiera się na działaniu złoża biologicznego. Nie wymaga ona ani dużej powierzchni, ani szczególnych warunków gruntowych. Jest ona niezwykle popularnym urządzeniem, które znaleźć można zarówno na działkach, na których znajdują się domy jednorodzinne, jak i obiekty użyteczności publicznej.
Biologiczna oczyszczalnia powinna być dobrana w oparciu o liczbę osób w gospodarstwie domowym. Jej pojemność uzależniona jest od dobowej ilości dostarczanych ścieków. W razie wątpliwości warto zasięgnąć porady pracowników firmy, która zajmuje się produkcją, dystrybucją lub montażem urządzeń tego typu. Z pewnością zagwarantują one profesjonalne doradztwo, które ułatwi wybór najkorzystniejszego rozwiązania.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana