Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Gdzie sprawdzą się uszczelki opadające do drzwi?
Uszczelka opadająca to nowoczesne rozwiązanie, które w niczym nie przypomina samoprzylepnych uszczelek rozwijanych z rolki. Owszem, za wypełnienie szczeliny między dolną krawędzią drzwi a podłogą odpowiada element z gumy lub innego elastycznego tworzywa. Jest on jednak schowany w specjalnej listwie, z której wysuwa się automatycznie dopiero po zamknięciu drzwi.
Czym jest uszczelka opadająca do drzwi?
Element uszczelniający w uszczelce opadającej do drzwi umieszczony jest w metalowym, zwykle aluminiowym korpusie i wysuwa się w kierunku podłogi dopiero po zamknięciu skrzydła. Jest to możliwe dzięki specjalnemu mechanizmowi, który opuszcza uszczelnienie we właściwym momencie. Ze względu na konstrukcję i sposób montażu takich uszczelek zamiennie określa się je mianem progów opadających do drzwi. Co przemawia za wyborem takich uszczelnień?
Wady i zalety uszczelek opadających do drzwi
W zależności od typu uszczelki może być ona montowana bezpośrednio do skrzydła (np. za pomocą wkrętów) lub wpuszczana w specjalny frez na dolnej krawędzi skrzydła. Taki sposób montażu jest bardziej skomplikowany niż naklejenie tradycyjnej uszczelki, jednak w przypadku szczeliny pod drzwiami jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem – zwykłe uszczelnienie w tym miejscu zużyłoby się bardzo szybko. Dociśnięcie uszczelnienia do powierzchni podłogi dopiero w momencie unieruchomienia drzwi zapewnia mu długowieczność.
Progi opadające zapewniają idealną ochronę wnętrz przed kurzem, chłodem, przeciągami, wilgocią, owadami, a nawet przed hałasem i zapachami z zewnątrz, co przekłada się na komfort domowników. We wnętrzach łatwiej jest utrzymać optymalną temperaturę i porządek, co oznacza również obniżenie kosztów eksploatacji budynku.
Zastosowanie progów opadających do drzwi
Montaż uszczelek opadających jest wskazany wszędzie tam, gdzie chcemy uzyskać maksymalne uszczelnienie szczeliny pod bezprogowymi drzwiami zewnętrznymi. Uszczelki opadające FAPIM z hurtowni okuć budowlanych Akces bardzo często są wybierane do drzwi sklepowych oraz wejść do przychodni zdrowia – w tych miejscach coraz częściej spotykamy wygodne wejścia bezprogowe, przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Uszczelki opadające najczęściej montowane są w wejściowych drzwiach zewnętrznych, przy czym sprawdzają się równie dobrze w budynkach użyteczności publicznej, jak i w domach prywatnych. Montaż progów opadających warto rozważyć również w drzwiach balkonowych, zwłaszcza w przypadku tarasów na poziomie gruntu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana