Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Dezynfekcja mikrobiologiczna, dlaczego jest tak ważna przy czyszczeniu elewacji?
Dezynfekcja mikrobiologiczna to jeden z etapów kompleksowego czyszczenia elewacji. Polega ona na nałożeniu na zewnętrzną powierzchnię ścian budynku specjalnego preparatu, którego zadaniem jest pozbycie się elementów mikroflory zagrażających trwałości materiałów, z których zbudowana jest elewacja. Dlaczego prawidłowe przeprowadzenie dezynfekcji mikrobiologicznej jest tak ważne? Zapraszamy do lektury artykułu.
Po co wykonywana jest dezynfekcja mikrobiologiczna?
Dezynfekcja mikrobiologiczna to czynność wykonywana w celu wstępnego oczyszczenia powierzchni elewacji przed właściwym usuwaniem zanieczyszczeń komunikacyjnych. Podczas przeprowadzania dezynfekcji mikrobiologicznej elewacja oczyszczana jest z zalegających tam glonów, porostów, wykwitów i innych niewielkich organizmów. Są one szczególnie dobrze widoczne na fasadach budynków zacienionych, bez stałego dostępu do promieni słonecznych. Rozwojowi tych roślin sprzyja również ustawienie obiektu względem stron świata. Glony i porosty zdecydowanie częściej pojawiają się od strony północnej, gdzie dociera najmniej naturalnego światła. Nie bez znaczenia jest też faktura elewacji. Mchy dużo chętniej osadzają się na tynkach o nierównej, chropowatej strukturze.
Przeczytaj również: Jak wyczyścić elewację budynku?
Dlaczego dezynfekcja mikrobiologiczna jest konieczna?
Pojawienie się mchów, glonów czy porostów nie jest korzystne dla zewnętrznej powierzchni ścian. Choć rośliny te mogą wydawać się niegroźne, a dla niektórych osób nawet całkiem ładne, to gromadząca się wokół nich wilgoć ma niszczący wpływ na materiały, z których wykonana jest elewacja. Ignorowanie rozwoju mikroorganizmów może doprowadzić do zniszczenia nie tylko samej elewacji, ale także znajdującego się pod nią muru. To z kolei może wiązać się z koniecznością przeprowadzenia czasochłonnego i kosztownego remontu całego budynku. Dlatego tak ważne jest, aby nie zaniedbywać obowiązku regularnego czyszczenia powierzchni fasad. Dezynfekcja mikrobiologiczna przeprowadzana przez profesjonalistów, takich jak firma Inmago, zajmująca się czyszczeniem przemysłowym w województwie śląskim, to pewność usunięcia wszystkich elementów mikroflory zalegających w strukturze tynku.
Dezynfekcja mikrobiologiczna i co dalej, czyli kolejne etapy czyszczenia elewacji
Dezynfekcja mikrobiologiczna to pierwszy etap kompleksowego czyszczenia elewacji. Po pozbyciu się mchów, porostów i wszelkiego rodzaju glonów wykonywane są właściwe prace czyszczące mające na celu usunięcie z elewacji zanieczyszczeń komunikacyjnych w postaci spalin z pojazdów drogowych, sadzy, smogu czy rdzy. Do usuwania zabrudzeń wykorzystywana jest woda o podwyższonej temperaturze oraz specjalnie dobierane do tego procesu środki chemiczne. Wyspecjalizowane firmy zajmujące się czyszczeniem elewacji w Częstochowie i okolicach korzystają wyłącznie z metody niskociśnieniowej, która jest całkowicie bezpieczna dla powierzchni ścian. Kolejnym etapem usługi jest zabezpieczenie elewacji preparatami hydrofobowymi, których zadaniem jest zapobieganie rozwojowi glonów. Nierzadko w cenie czyszczenia znajduje się także zewnętrzne mycie okien.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana