Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czy pianka poliuretanowa jest bezpieczna dla alergików?
Wymagania stawiane dzisiejszym materiałom budowlanym to o wiele więcej niż efektywność czy dłuższa żywotność. Obecnie coraz większą uwagę zwracamy także na to, jaki wpływ na nasze zdrowie i na środowisko naturalne mają otaczające nas wyroby. W artykule piszemy o zastosowaniu pianki poliuretanowej do wykonywania izolacji i innych prac budowlanych, a także o wpływie tego materiału na alergików.
Zastosowanie pianki PUR w budownictwie
Pianka poliuretanowa to środek o uniwersalnym zastosowaniu w budownictwie. Od niedawna coraz bardziej rozpowszechnia się metoda wykonywania termoizolacji z pianki PUR, ale zakres zastosowania tego materiału jest znacznie szerszy. Do jego przykładowych funkcji można zaliczyć m.in.:
Przeczytaj również: Jak ocieplać skosy poddasza?
- wypełnianie przejść dachowych i ściennych,
- uszczelnianie armatury,
- uzupełnianie dylatacji i szczelin,
- montaż drzwi i okien,
- izolację dźwiękową,
- montaż elementów tj. dachówki czy panele.
Na terenie Poznania i okolic izolacje z pianki poliuretanowej wykonuje ekipa fachowców z firmy PROXIMO Krzysztof Jodko.
Ocieplanie natryskowe a alergie
Izolacje natryskowe przy użyciu pianki poliuretanowej cieszą się obecnie coraz większą popularnością. Ze względu na swoje właściwości, materiał ten jest rekomendowany szczególnie dla osób cierpiących na różnego typu choroby układu oddechowego. W porównaniu do wełny mineralnej, pianka PUR nie pyli się i nie kurzy, co czyni ją całkowicie bezpiecznym środkiem do ociepleń dla alergików i nie tylko. Poza tym, jest odporna na wilgoć, nie kruszy się, nie wydziela zapachu ani innych drażniących substancji do otoczenia. Izolacja natryskowa ma również zdolność do przepuszczania powietrza i szybko schnie, co zapobiega powstawaniu grzybów czy pleśni w pomieszczeniach. O braku szkodliwości tego produktu świadczą atesty higieniczne.
Pozostałe zalety izolacji natryskowej
Brak przeciwwskazań do kontaktu z człowiekiem, neutralność dla środowiska i bezpieczeństwo dla alergików to nie jedyne zalety pianki poliuretanowej. Wykonanie takiej izolacji to przede wszystkim gwarancja szczelności – aplikacja pod ciśnieniem z zastosowaniem specjalnych agregatów z dyszami pozwala na dokładne wypełnienie trudno dostępnych przestrzeni. Prace wykonywane przez fachowców przebiegają solidnie i sprawnie, znacznie szybciej niż w przypadku ociepleń wełną lub styropianem. Pianka jest też lekka, więc nie obciąża konstrukcji, a dzięki stosunkowo cienkiej powłoce, można zaoszczędzić sporo przestrzeni użytkowej. Co równie ważne, ocieplenie z pianki PUR nie sprzyja gromadzeniu się w jej zakamarkach owadów, ptaków czy gryzoni.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana