Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czy można zamontować kominek elektryczny w bloku?
Kominek elektryczny jest idealnym dopełnieniem każdego salonu. Stanowi alternatywę dla tradycyjnego, murowanego kominka i sprawdzi się idealnie do mieszkań w bloku czy kamienicy. Nie wymaga podłączenia do przewodów wentylacyjnych, spalinowych. Iluzja płonącego drewna wprowadza wyjątkową, nastrojową, przytulną atmosferę. Jak wygląda montaż kominków elektrycznych w bloku?
Charakterystyka kominków elektrycznych
Kominki elektryczne dają wiele możliwości aranżacji wnętrza. Odpowiadają za ciekawe efekty, np. płomienie, linie świetlne, które zapewniają przytulną atmosferę. W przeciwieństwie do tradycyjnych kominków są bezobsługowe – nie wymagają zgarniania popiołu lub regularnego sprzątania. Ich montaż jest bardzo prosty – polega na ustawieniu urządzenia w wybranym miejscu i podłączenia do źródła prądu.
Przeczytaj również: Czy kominki elektryczne nie są bardzo energochłonne?
Kominki elektryczne zazwyczaj zasila się prądem zmiennym o napięciu zmianowym 230 V. Koszty za obsługę są minimalne – godzina pracy kominka wynosi zwykle kilkanaście groszy. Najczęściej dają one efekty linii świetlnych (najdroższe rozwiązanie), migoczącego żaru, płomieni, żaru. Mogą występować w różnych wymiarach i wykończeniach (np. szybą frontową). Do obudowy kominków elektrycznych często wykorzystuje się szlachetne gatunki drewna (orzech, dąb), a także płyty szklane, metalowe, ceramiczne.
Najnowocześniejsze modele mogą także pełnić funkcję termowentylatora.
Jak zamontować kominek elektryczny?
Sposób montażu kominka elektrycznego zależy od jego typu. Modele wolnostojące ustawia się pod ścianą lub centralnie w pomieszczeniu. Ścienne kominki elektryczne instaluje się w wybudowanym wcześniej otworze w ścianie.
Instalacją i dystrybucją różnych kominków zajmuje się firma Airhot z Lublina. Do jej zadań należy także sprzedaż wkładów i materiałów kominkowych od zagranicznych i polskich producentów.
Czy kominek elektryczny pasuje do każdego mieszkania?
Kominek elektryczny – ze względu na swoją mobilność – sprawdzi się niemal w każdym mieszkaniu. Inaczej wygląda to w przypadku zabudowanych kominków na drewno lub pellet – potrzebna jest wtedy zgoda wspólnoty mieszkaniowej, podłączenie do miejskiej sieci grzewczej, mieszkanie w kondygnacji nie wyższej niż cztery piętra.
Zalety kominków elektrycznych
Kominki elektryczne są energooszczędne, mobilne i stuprocentowo bezpieczne. Oświetlenie LED i nowoczesne rozwiązania zapewniają wizję ognia podobną do tradycyjnych kominków.
Alternatywą dla kominków elektrycznych są biokominki, które do działania potrzebują specjalnego biopaliwa. Choć ich montaż jest tani, obsługa (koszty biopaliwa) wiąże się z wysokimi kosztami.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana