Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
5 narzędzi niezbędnych w domowym warsztacie
Wyposażenie domowego warsztatu powinno być dobrze przemyślane. Każdy majsterkowicz musi mieć pod ręką komplet najpotrzebniejszych narzędzi i elektronarzędzi oraz rozmaitych akcesoriów. Niemniej istotny jest sposób ich przechowywania. Dobra organizacja przestrzeni pozwoli znaleźć odpowiednie narzędzia zawsze wtedy, gdy będą potrzebne, nawet w najbardziej nieprzewidywalnych sytuacjach.
Zestaw kluczy
Klucze płaskie i imbusowe oraz płasko-oczkowe to podstawowy ekwipunek każdego majsterkowicza. Przykręcanie i odkręcanie nakrętek i śrub bez tych narzędzi jest praktycznie niemożliwe, a naprawa różnych elementów wyposażenia w domu staje się niezwykle trudna. Dysponując niewielką przestrzenią do przechowywania, można zainwestować na przykład w klucz nastawny, który można regulować w zależności od rozmiaru śruby. Komplety kluczy w poręcznym etui oraz klucze nadstawne dostępne są w internetowej hurtowni instalacyjnej SWATT.
Szczypce i nożyce
Cięcie, gięcie, ściskanie i kształtowanie różnych elementów są niemożliwe bez zestawu odpowiednich narzędzi, a dokładnie szczypców i nożyc. Na rynku dostępne są różne modele, dedykowane do miękkich i twardych materiałów oraz drutów i przewodów. Kombinerki, obcinaki i nożyce mogą przydać się w najmniej oczekiwanym momencie – na przykład podczas naprawy sprzętów domowych lub w czasie prostych prac remontowych.
Wkrętarka
Niewielkie urządzenie przeznaczone do wkręcania i wykręcania może znacznie ułatwić wykonywanie wielu prac, na przykład montażowych. Wkrętarki zwykle wyposażone są w akumulatory, a więc pracują w sposób bezprzewodowy. Warto zainwestować w model z dwoma bateriami, co zapewni ciągłość pracy.
Szlifierka kątowa
Szlifierka kątowa służy do obróbki betonu, ceramiki i metalu. Można nią przecinać pręty metalowe oraz szlifować różne twarde powierzchnie. Funkcjonalność szlifierki wynika z możliwości wymiany tarcz – dostępne są tarcze szlifierskie, polerskie i ścierne. Po zamontowaniu odpowiedniej tarczy szlifierka może posłużyć na przykład do usuwania ognisk rdzy lub starych powłok lakierniczych. Osprzęt do szlifierki kątowej to także różnego rodzaju tarcze tnące.
Narzędzie wielofunkcyjne
W przypadku użytku amatorskiego dobrym rozwiązaniem może być zakup urządzeń wielofunkcyjnych, które służą do szlifowania, cięcia, skrawania i wyrzynania. Możliwość wykonywania różnorodnych zadań jednym narzędziem to oszczędność pieniędzy oraz miejsca, zwłaszcza w niewielkim warsztacie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana