Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
3 sposoby na mniejsze koszty za ogrzewanie budynku
Termomodernizacja pozwala na poprawę efektywności energetycznej budynków, zwłaszcza starszych obiektów. Nowe budownictwo w znacznej mierze dąży do ograniczenia kosztów związanych z ogrzewaniem domu, dlatego tak ważne jest wykonanie odpowiedniej izolacji przegród. Starsze domy budowane innymi materiałami i technologiami generują spore koszty za ogrzewanie, a rozwiązaniem tego problemu jest właśnie termomodernizacja.
Docieplenie ścian
Na koszty ogrzewania domu w znacznej mierze wpływa sposób ocieplenia budynku. Obecnie powszechnie stosowaną techniką jest budowa domów w systemie dwuwarstwowym, a więc na murze nośnym układa się warstwę izolacji, którą zabezpiecza się specjalną siatką.
W przypadku starszych budynków warstwy izolacji może nie być wcale albo może być niedokładnie wykonana lub uszkodzona. Zaleca się wówczas docieplenie budynku, czyli położenie kolejnej warstwy ocieplenia na już istniejące. Wcześniej jednak należy zlecić dokładną inwentaryzację osobie z uprawnieniami budowlanymi.
Docieplenia budynków realizowane przez firmę Fudal przebiegają zgodnie ze sporządzonym wcześniej projektem – najpierw przygotowuje się podłoże i uzupełnia ubytki oraz podkleja odspajające się płyty. Przedsiębiorstwo wykonuje docieplenia w Krakowie i okolicach.
Docieplenie stropów
Samo docieplenie ścian jest niestety niewystarczające – straty ciepła mogą być powodowane przez brak izolacji stropu. Aby termomodernizacja przyniosła pożądane efekty, konieczne zatem jest ocieplenie wszystkich elementów zewnętrznych budynku. Ocieplenie stropu umożliwia wyeliminowani problemu wilgoci i paroizolacji w okolicach nadproży i wieńców.
Stropy zwykle ociepla się wełna mineralną w formie specjalnych mat lub włóknami celulozowymi dystrybuowanymi metodą natrysku. Wełna zapewnia dobra odporność ogniową, a natrysk celulozą wypełnia równomiernie wszystkie zakamarki. Po wykonaniu izolacji konieczny jest montaż sufitu podwieszanego i umieszczenie folii paroizolacyjnej między belkami a sufitem.
Docieplenie piwnic
Ściany piwnic wyniesione ponad powierzchnię gruntu powinny być ocieplone. Dobór odpowiedniej izolacji zależny jest od materiałów użytych do konstrukcji ścian. Najlepszy efekt można osiągnąć, tworząc jednolite ocieplenie od podłoża po sufit, czyli stosując materiały o tych samych parametrach. Pozwala to skutecznie wyeliminować ewentualne mostki termiczne. Warto jednak pamiętać, aby materiał izolacyjny do ścian piwnicznych i fundamentów był nienasiąkliwy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana